Hakimlik

Hakimlik kategorisi içerisindeki paketlerimizden size sunduklarımız.

Hakimlik Uzaktan Eğitim Bir Diğer Adıyla Hakimlik UZEM

Adli hakimlik ve idari hakimlik uzaktan eğitim kursları online kurs ve offline kurs olarak ikiye ayrılır. Online kurslarda eğitimler canlı olarak yapılırken offline kurslarda eğitimin daha önce çekilmiş video kayıtlarını izlersiniz.

Hayatımızda yıllardır olan ve teknolojinin gelişmesi ile her geçen gün artan uzaktan eğitim, Pandemi ile birlikte hayatımızın nerdeyse vazgeçilmezi oldu. Sınıflarda örgün olarak ders almayı risk olarak görenlerin özellikle tercihi oldu. Kesinlikle gözden kaçırılmasın sadece bu nedenle uzaktan eğitim yükselmedi. Türkiye’nin her ilinde örgün olarak aynı kalitede eğitim almanın zor olması sebebiyle o dersi anlatan Türkiye’nin belkide en iyi hocası kendisinden yüzlerce kilometre ötesindeyken ondan ders alabilme şansını elde etti bir çok kişi. Örgün eğitimin ücreti yüksek geldiği için o hocadan ders alamayan ve uzaktan eğitim sayesinde bu şansı elde eden birçok kişiyi de unutmayalım. Adli hakimlik kurs fiyatları ve idari hakimlik kurs fiyatları genelde değişiklik göstermez ancak uzaktan eğitim ile örgün eğitim fiyatlarında büyük oranda farklılık vardır.

Pandemi ile birlikte eğitim tecrübesi neredeyse hiç olmayan insanların bile uzaktan eğitim yapması sınava hazırlananların önündeki seçenek sayısını sayısal olarak arttırsa da bir kısmında düşük kaliteli eğitim verilmesi ne yazık ki kaçınılmazdı.

Hakimlik gibi uzmanlık gerektiren bir alanda ve diğer alanlarda tecrübesiz kişilerin bu süreci yönetmesi ve tecrübesi çok az olan hatta olmayan kişilerin ders anlatması sırf kayıt almak için birçok söz verilmesi ve bu sözlerin tutulmaması tutulamaması bazı mağduriyetleri de beraberinde getirdi

Hakimlik Uzaktan Eğitim Tavsiye

Özellikle örgün ya da online kursa kayıt olmak isteyenler araştırmasını google’dan yapar ve adli hakimlik dersane, hakimlik hazırlık kursları gibi kelimeleri aratır. Eğer örgün kurs düşünülüyorsa adli hakimlik kursu ankara adli hakimlik dersanesi İstanbul gibi aramalar ile doğru kursu bulmaya çalışır. Kurs tercih ederken dikkat edilmesi gerekenleri sizler için aşağıda belirtmeye çalıştık.

Bir Kursu Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hakimlik hazırlık kurslarının geçmişi araştırılmalı ve kaç yıllık tecrübeye sahip olduğuna dikkat edilmeli

Eğitimi alacağınız kurumun Hakimlik online kursu verebilecek bir yazılım altyapısına sahip olup olmadığı sorgulanmalı

Hakimlik online dersleri verecek eğitimcilerin yetkinlikleri ve geçmiş tecrübeleri dikkate alınmalı

Adli ve idari Hakimlik kampı kurs bünyesinde veriliyor mu sorgulanmalı

Hakimlik kursu nun hakimlik yayınlarının olup olmadığı önemlidir. Hakimlik ders notları soru bankaları ve diğer hakimlik yayınları, verilen eğitim dışında çok önemli bir etkendir

Adli ve idari hakimlik uzaktan eğitim verirken eğitimi satın alacağınız sitenin güvenli bir site olması ve firmanın güvenli bir firma olmasına özelikle dikkat edilmelidir.

Eğitimi alacağınız bir kurum bir şirket olmalıdır. Bir ya da birkaç hocanın uzaktan eğtim yapıyoruz diyerek iban yolu ile para toplamaları çok güvenli olmayabilir.

Kurumların geçmiş başarıları da kursa kayıt olacakları yönlendirecek önemli bir etkendir ancak yanıltıcı da olabilir. Bunu bir örnekle açıklayacak olursak; son sınavda 100 öğrencisinin sınavı kazandığını söyleyen bir kurs kaç öğrencisi olduğunu şeffaf bir şekilde belirtmezse bunun hiçbir anlamı yoktur. 200 öğrencisi olan bir kurumun 100 öğrencisi sınavı kazanmışsa yüzde 50 kazandırma oranına sahip olur 1000 öğrencisi olan bir kurumun 100 öğrencisi kazanmışsa yüzde 10 luk bir başarısı var demektir. Kurumun kaç öğrencisi olduğu veya kaçının kazandığı herhangi bir devlet kurumu ya da bağımsız bir kurumdan öğrenilemez bu durumda manüplasyona açık sayı ve yüzdelerle karşılaşılabilir.

Adli hakimlik online kurs alıyorsanız kurs aldığınız kurumun rehberlik çalışmaları konusunda öğrencilerine verdiği destek iyi araştırılmalıdır. Rehberlik desteğinin veriliyor olması dışında dopru bir destek verilmesi çok önemlidir. Sizi yanlış yönlendiren bu konuda tecrübesi olmayan uzman olmayan kişilerin yönlendirmeleri ile yanlış çalışmak durumunda kalabilirsiniz.

Sınava 5 ay kala günde 4 saat uyku size yeter şeklinde bir taktiği tüm sınıfa vererek büyük oranda hatalı bir rehberlik desteği veren kurumlar hocalar var ne yazık ki. Yanlış rehberlik sadece sınav kaybettirmez psikolojinizi de bozabilir.

Doğru yayın, doğru rehberlik, doğru kadro, doğru sistem ile hakimlik eğitimleri vermeyi ilke edinen yetki uzemin yukarıda saydığımız kriterleri ne kadar taşıdığı konusunda yetkiuzem.com adresinden ilgili kursları ve içerikleri inceleyerek karar verebilirsiniz

Top